OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020

  1. Dzisiaj XXIII Niedziela zwykła
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I.
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo ziarna siewnego.
  4. W środę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
  5. W sobotę 12 września uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w naszym Sanktuarium. Organizowane są pielgrzymki piesze z głogowskich parafii, które w tym roku objęte będą obostrzeniami związanymi z koronawirusem. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania pieszego. O godz. 13.00 główna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem o. Łukasza Wójcika – proboszcza Parafii pw. św. Klemensa w Głogowie. Wcześniej – o godz. 12.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca naszej Parafii. Mszę św. zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji: sztandarów, baldachimu, a także wieńców dożynkowych, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

Po Mszy św. uroczyste zasadzenie i poświęcenie Dębu Pamięci Kapelanów Katyńskich przy grocie Matki Bożej. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia działającego przy Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, mająca na celu upamiętnienie 33 kapelanów Wojska Polskiego różnych wyznań, którzy stali się ofiarami zbrodni katyńskiej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

  1. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Świninie o godz. 11.30 Msza św. z okazji święta patronalnego kaplicy – Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  3. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla rodzin w Rokitnie:

– 18-20 września dla rodzin przyjeżdżających z dziećmi

– 16-18 października dla rodzin przyjeżdzających bez dzieci.

Rozpoczęcie w piątek ok godz. 17.00. Zakończenie w niedzielę po obiedzie. Więcej informacji na plakacie w gablotach lub w zakrystii u ks. Krzysztofa.

Grodowiec, 6 września 2020 r.

ks. Marcin Kliszcz – proboszcz