OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021

  1. Zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych miejscowości tworzących naszą Parafię za wspólną modlitwę, spotkanie, wyrażone propozycje i cenne uwagi, a także za złożone ofiary.
  2. Jak słyszeliśmy w komunikacie Księdza Biskupa dotyczącym śmierci Biskupa Adama Dyczkowskiego i Biskupa Antoniego Stankiewicza w Parafiach naszej diecezji odbędą się Msze św. w intencji zmarłych Pasterzy. W Sanktuarium w Grodowcu Msza św. zostanie oprawiona o tej samej godzinie, o której odprawiana będzie Msza św. pogrzebowa w Gorzowie Wlkp. Nie jest jeszcze znana data i godzina – prosimy o śledzenie informacji w mediach oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspólnej modlitwie za zmarłych Biskupów.
  3. W czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka – pamiętajmy o wyrażeniu naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które od nich otrzymujemy – żyjącym niech Pan Bóg błogosławi, a tym, którzy odeszli niech Dobry Bóg da radość nieba.
  4. W piątek 35. Rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
  5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił przyszłą niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wpływy zostaną za pośrednictwem Caritas Polska przekazane na pomoc poszkodowanym.
  6. Wizyta w kancelarii parafialnej możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania.
  7. Dzieci naszej parafii zapraszamy po Mszy św. do zakrystii po odbiór naklejek do książeczek niedzielnych.
  8. Apelujemy o przestrzeganie zasad wynikających z trwającej epidemii COVID-19: limitu osób w kościołach, obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania 1,5-metrowego dystansu społecznego. Komunia święta udzielana będzie najpierw tym osobom, które przyjmują ją na dłoń.

 Grodowiec, 17 stycznia 2021 r.                 

ks. Marcin Kliszcz – proboszcz