Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziś I-wsza Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie.

2. Do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 1923 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 w Grodowcu, w Świninie o godz. 16.00, a w Komornikach o godz. 16.30; nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w Grodowcu; a w Świninie i w Komornikach 20 minut przed Mszą św.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Natomiast w pierwszą sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – o godz. 11.00 Msza św.; po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią Różańca. 

5. W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

6. Wielki Post to czas do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez zwiększoną modlitwę. Dlatego zapraszamy serdecznie w każdą środę od godz. 15.00, do naszego Sanktuarium na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w ciszy. Podczas adoracji będzie również okazja do skorzystania ze spowiedzi.

7. W środy o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której polecamy wstawiennictwu Maryi i świętego Józefa prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji pielgrzymów wyłożonej przy ołtarzu Ukrzyżowania. Natomiast po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy. 

8. Rekolekcje w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy od 3 niedzieli Wielkiego Postu (12.03) do wtorku (14.03). Plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.

9. Pragniemy nieco zmieć formę przygotowania do pierwszej Komunii. Dlatego zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami jak również inne dzieci z naszej parafii, nie tylko przygotowujące się do I-wszej komunii, na spotkanie w sobotę przed drugą niedzielą miesiąca na godz. 10.00 do salki w Domu Pielgrzyma. Będą to dwa równoległe spotkania osobno dla rodziców i osobno dla dzieci.

10. Za tydzień zbiórka do puszek na cele pomocy „Ad Gentes”.

11. Wspomnienia liturgiczne: w sobotę święto św. Kazimierza – królewicza.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz