Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii potrwają one do wtorku 14 marca. Program jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii i na Facebook’u, a także został wywieszony w gablotach. Rekolekcje prowadzi ks. Witold Lesner.

2. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 w Grodowcu, w Świninie o godz. 16.00, a w Komornikach o godz. 16.30; nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00 w Grodowcu; a w Świninie i w Komornikach 20 min. przed Mszą świętą niedzielną. Podczas tych nabożeństw niech towarzyszy nam intencja o pokój w Ukrainie. 

3. W każdą środę Wielkiego Postu w godzinach od 15.00 -17.40 zapraszamy na   adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. 

4. W środy o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której polecamy wstawiennictwu Maryi i świętego Józefa prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji pielgrzymów wyłożonej przy ołtarzu Ukrzyżowania. 

5. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma.

6. BIERZMOWANIgrupa starsza spotkanie dodatkowe w sobotę 18.03 o godz. 10.00

7. W związku z ostatnimi atakami medialnymi na św. Jana Pawła II zarówno Przewodniczący KEP jak i nas Bp Diecezjalny wydali oświadczenia w tej sprawie. Oba dokumenty są również dostępne na naszej stronie internetowej.

8. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc misjonarzom i misjonarkom. Zebraliśmy 794 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Dostępne są już świece Caritas na stół wielkanocny. Część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona zostanie na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Ofiara za świecę to 20 zł.  Są one dostępne w naszym sklepiku z pamiątkami. 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

ks. Radosław Horbatowski – proboszcz