Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 października 2022 r.

1. Dzisiaj Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w Komornikach spotkanie formacyjne wspólnoty Apostolatu Maryjnego, a za tydzień Róże Różańcowe zapraszamy na zmianę tajemnic Różańca Świętego

3. W poniedziałek kończymy nabożeństwa różańcowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy z radością i ochotą uczestniczyli w nabożeństwach.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

5. Również w każdą środę zapraszamy na wspólną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań przez wstawiennictwo MB.

6. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zobowiązani jesteśmy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w tym dniu według następującego porządku:  8.15 – Grodowiec,          9.00 – Świnino,       10.00 – Komorniki, 12.00 – Grodowiec – Procesja i Msza św. na Cmentarzu Parafialnym, 17.00 – Grodowiec.

Zwyczajem lat ubiegłych Mszę św. sprawowaną na cmentarzu poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 12.00 od bramy cmentarza. Podczas procesji na cmentarzu będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.

7. W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny – w naszej parafii Msze św. będą sprawowane:

9.00 – Grodowiec,        16.00 – Świnino,     17.00 – Komorniki,           18.00 – Grodowiec.

8. 20 min przed Mszą św. o godz. 9.00 w Grodowcu oraz przed Mszą św. w Komornikach i Świninie modlitwa wypominkowa za zmarłych. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 przejdziemy na cmentarz i tam odczytamy nasze wypominki. 

9. Od czwartku na modlitwę wypominkową będziemy się gromadzili 20 min. przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele, jak i w tygodniu. Wypominki zakończymy 20 listopada w sobotę przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Kościele na stoliku przy bocznym wejściu do kościoła są jeszcze wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.  Wypełnione kartki można składać na tacę lub w zakrystii.

10. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Spełnić należy także pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).

11. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. nabożeństwo w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich.

12. W piątek zachęcamy do przystąpienia do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. 

13. Księża odwiedzą chorych z Komunią świętą w czwartek i piątek według stałego porządku.

14. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią różańca świętego. 

15. UWAGA DZIECIAKI!!!! W czwartek (03.11) planowany jest „Bal Wszystkich Świętych”. Przychodzimy przebrani za dowolnego Świętego lub Świętą na Msze św. na godzinę 18.00. Przynosimy ze sobą latarki. A po Mszy św. wszystkich Świętych zapraszamy na bal do domu pielgrzyma. Natomiast w niedzielę 6 listopada odbędzie się marsz świętych. Rozpoczęcie przy figurze MB na początku Grodowca. Zwracamy się z prośbą do młodzieży o pomoc w przygotowaniu balu. 

16. Taca na cele misyjne wyniosła 2584,80. Serdeczne Bóg zapłać.

17. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny. 

18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz