Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.15 w Grodowcu i godz. 10.00 w Komornikach spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca.

3. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

4. Również w każdą środę zapraszamy na wspólną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań przez wstawiennictwo MB.

5. Trwamy na modlitwie wypominkowej. Jest ona prowadzona 20 min. przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele, jak i w tygodniu. Wypominki zakończymy 19 listopada w sobotę przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W kościele na stoliku przy bocznym wejściu do kościoła są jeszcze wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.  Wypełnione kartki można składać na tacę lub w zakrystii.

6. Nie zapominajmy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Spełnić należy także pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W piątek Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości – 104 rocznica.

8. W związku ze świętem Narodowym ks. Biskup udziela dyspensy od zachowania 4 przykazania (dot. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych).

9. Również w piątek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci do modlitwy wypominkowej. Dzieci przynoszą na kartkach wypisanych imiona zmarłych, za których chcą się pomodlić.

10. Uwaga BIERZMOWANI!!! Za tydzień w sobotę spotkanie. Grupa młodsza (7 klasy) o godz. 10.00 grupa starsza (8 klasy) po Mszy św. o 11.00. Młodzież obu grup ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

11. W przyszłą niedzielę święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji – odpust w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

12. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

13. Jeszcze raz pragniemy z księżmi wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowaniu cmentarza do uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo dziękuje osobom, które powrzucały śmieci do kontenera.

14. Pragniemy również gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci. Szczególnie paniom Katechetkom: pani Monice i pani Małgorzacie oraz młodzieży naszej parafii i rodzicom dzieci.

15. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny. 

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz