1.Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

3. Tradycją stało się pielgrzymowanie „Nocą do Jutrzenki Nadziei”, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu. Wyjście nastąpi z parafii MB Królowej Polski z Głogowa o północy z 30.04 na 01.05. Przybycie do naszego Sanktuarium ok. 6.00 i zakończymy nasze pielgrzymowanie uroczystą Mszą Św. Następnie zapraszamy wszystkich pielgrzymów na lekkie śniadanko do Domu Pielgrzyma.

4. W najbliższą środę przypada 03.05 Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego.

5. W czwartek wspomnienie św. Floriana. Pamiętajmy w modlitwie o strażakach  i hutnikach. 

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Natomiast w pierwszą sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – o godz. 11.00 Msza św.; po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią Różańca.

7. Księża odwiedzą chorych w piątek wg ustalonego porządku.

8. Na spotkanie starszej grupy (kl. 8) wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę 13.05. o godz. 15.00 w Domu Pielgrzyma.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz

Skip to content