Ogłoszenia parafialne na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jednocześnie jest to święto patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Pamiętajmy w modlitwie o klerykach, wykładowcach oraz Ojcach duchownych naszego Seminarium, a także o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Seminarium.

2. W zeszłym tygodniu do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy 1200,05 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Zakończyliśmy naszą modlitwę za zmarłych. Bóg zapłać wszystkim, którzy w niej aktywnie uczestniczyli, a także Bóg zapłać za wszystkie ofiary z tej racji złożone na potrzeby naszej parafii.

5. Z racji dzisiejszej Uroczystości można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego) i publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi” (O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego…)

6. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Można przynieść ze sobą nasze domowe wieńce adwentowe do pobłogosławienia.

7. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

8. Uwaga BIERZMOWANI!!! Za tydzień w sobotę (26.11) spotkanie. Grupa młodsza
(7 klasy) o godz. 10.00 grupa starsza (8 klasy) po Mszy św. o 11.00. Młodzież obu grup ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny. 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii 
i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz