Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Misyjną 23 października 2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła.

2. Tydzień temu przeżywaliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Do puszek zebraliśmy na ten cel 982 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa październik miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Będą one odprawiane w następującym porządku: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św. Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe we wtorek i piątek godz. 17.00.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

5. Również w każdą środę zapraszamy na wspólną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań przez wstawiennictwo MB.

6. Druga część spotkania przygotowującego do sakramentu chrztu dla rodziców i kandydatów na chrzestnych 29 października w domu pielgrzyma o godz. 12.00. Przygotowanie to w naszej diecezji jest obowiązkowe.

7. W najbliższy piątek, Biskup Tadeusz obchodzić będzie dzień swoich imienin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Datowane kartki z wypominkami są wyłożone na stoliku przy bocznym wejściu do kościoła. Modlitwa za naszych zmarłych będzie prowadzona zgodnie z miejscem i datą wypisaną na kartce. 

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zobowiązani jesteśmy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu będą one odprawiane według następującego porządku: 

8.15 – Grodowiec, 9.00 – Świnino, 10.00 – Komorniki, 

12.00 – Grodowiec – Procesja i Msza św. na Cmentarzu Parafialnym,

17.00 – Grodowiec.

10. Zwyczajem lat ubiegłych Mszę św. sprawowaną na cmentarzu poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 12.00 od bramy cmentarza. Podczas procesji na cmentarzu będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.

11. UWAGA DZIECIAKI!!!! W czwartek (03.11) planowany jest „Bal Wszystkich Świętych”. Przychodzimy przebrani za dowolnego Świętego lub Świętą na Msze św. na godzinę 18.00. Przynosimy ze sobą latarki. A po Mszy św. wszystkich Świętych zapraszamy na bal do domu pielgrzyma. Natomiast w niedzielę 6 listopada odbędzie się Marsz Świętych. Rozpoczęcie przy figurze MB na początku Grodowca.

 12. Zwracamy się z prośbą do młodzieży o pomoc w przygotowaniu balu. W tym celu zapraszamy na spotkanie robocze w czwartek na godz. 19.00

13. Taca remontowa Komorniki: …………….. Świnino: 303,50zł Grodowiec: 1780zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny. 

15. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00. Uczestnik kursu otrzymuje: materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu, legitymację, ozdobny certyfikat. Warunkiem otrzymania legitymacji i certyfikatu jest przesłanie do sekretariatu(sekretariat@ift.zgora.pl) zdjęcia w wersji elektronicznej (rozdzielczość min. 600 dpi).

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz